משלוח חינם לנקודת איסוף בהזמנה מעל 299 שח

המוצרים שלי

אקולוגיה

ערך לכל החיים

גדלנו אחרת, בשנות השמונים עוד גדלנו אחרת. אנחנו היינו תחילתו של דור חדש בו הגיעו המסכים לעולמנו המחשב הישן והטלווויזיה, הוידאו, הדיסקטים, הקסטות ולאחר מכן הדיסקים הdvd הטלפונים הניידים וכל זה בעצם היסטוריה כי כל כך מהר כבר התרגלנו לכל התהליך והשינוי הזה, גדלנו לתוך השינוי ולא כמו ילדינו היום שנולדו לתוך המציאות החדשה.

גדלתי במושב, החיבור שלי עם הטבע היה נרכש והועבר אליי על ידי ההורים כמודל לאוהבי טבע וטיולים. אני חושבת שגם היום אל לנו לשכוח כמה אנחנו מודל עבור ילדינו בכל נושא שנרצה להעביר להם. כמו הטכנולוגיה גם כדור הארץ היקר לנו עבר שינוי אינטנסיבי ולא ארחיב פה על פליטת גזי חממה ועל זיהום המים, הפשרת הקרחונים, שינויי האקלים וכו׳ כי יש ארגונים רבים של שמירה על איכות הסביבה שעושים הסברה מעולה של זה. אבל מה חסר? קשה להאשים אנשים שהתרגלו לדרך חיים מסויימת להפסיק להתנהל לפיה רק כי אומרים להם שבעתיד דרך זו תזיק להם ולכל כדור הארץ.

כדור הארץ הוא כוכב גדול שלא אנחנו יצרנו אבל אנחנו ללא ספק משפיעים עליו. אם לא נתייחס לתאגידים שמשחיטים אותו כאל הגורם הבעייתי היחיד נזכור שיש גם אותנו, אנשים קטנים על הגלובוס שרק רוצים לחיות פה, לגדל משפחות לחיות את החיים, להנות ולשמוח אנחנו אלה האנשים שיכולים להשפיע ולתקן.

חינוך ביתי או חינוך מבית?

היום אני אמא לשניים נכון להיום הם בני 3 – ו- 5. כבר מתחילת ההיריון נשאבתי לעולם ההורות המתבסס על ההבנה כי ילדים צריכים להתפתח ולגדול בסביבה המפתחת יצירתיות וחשיבה עצמאית כבר מהגיל הרך. היה לי חלום לגדל את ילדיי בחינוך ביתי, דבר המצריך המון משאבים, מוכנות וסיבולת – למרות שבסוף בחרתי לשלוח את ילדי למסגרות חינוך אני עדיין מאמינה כי הקניית הערכים והחינוך לילדים שלנו קורת בבית הגידול שלהם מאיתנו ההורים והתפקיד ההורי שלנו חשוב יותר ומשפיע יותר.

הערכים שנעביר לילדינו הם אלו שיטמעו בהם בצורה הטובה ביותר לתמיד ולכן אני מאמינה שאקולוגיה ואיכות הסביבה הוא ערך עצום שאותו חייבים להעביר לילדינו בכל דרך שנוכל. לא נרצה לנמוע מהם כל מה שמזהם ללא ידיעתם וללא שיח של מה המשמעויות אלא נרצה לגדל אותם בעולם הנוכחי שיש בו גם וגם, שיש להם יכולת לראות את ההבדלים ולהסתכל בראייה ביקורתיתי על הבעיות העולות משימושים שונים.

למשל אומר לילדיי כשנקבל קש פלסטיק במסעדה ׳׳זוכרים את המקום ההוא בנאות סמדר שממש התלהבנו מהקשים האמיתיים שקיבלנו ממש כמו קש של פרות וסוסים ?! ׳׳ ואסביר את ההבדל בין פלסטיק וקש אמיתי. זוהי רק דוגמא מאוד קטנה לכמה נוכל להעביר לילדינו את החשיבה הביקורתית על משהו שחשוב לנו ברמה הסביבתית. כמובן שהם יראו עוד עשרות דוגמאות לדרך שבה אנחנו הוריהם מחליטים לנהל את העולם הסביבתי שלנו כמו להשתמש רק בכלים רב פעמיים או מתכלים בימי הולדת, אירוח וכו וכמו לייצר קומפוסט ופחי מחזור לפלסטיק וכו. ילדים יותר מישמחו להיות שותפים לאורח חיים כזה ואפילו להזכיר לנו ולשכנע אותנו להמשיך.

ערכות הבצק והאריזות שלנו

כשפתחתי את Dough story באמת חשבתי על הסיפור שכל אחד יוצר לעצמו בעולם – לילד ילד ואדם סיפור כזה. לכן כשייצרתי את ערכות הבצק הטבעי היה לי הכי ברור שאני הולכת לפי ערך השמירה על הסביבה. ומה יותר מזה שילדים רואים דרך הצעצוע שהם מקבלים את המחשבה הסביבתית אפילו אם בצורה אגבית אני מאמינה שיש לכך השפעה עליהם. האריזות מקרטון מתכלה וניתן למחזור, יש באריזה 0 פלסטיק והכל ניתן למחזור ולא מזהם את הסביבה גם בפח הזבל.

הבצק שכולו עשוי מחומרים טבעיים מגיע בקופסת מתכת רב שימושית לשימוש חוזר וגם היא ניתנת למחזור בקלות. בתוך ערכות הבצק עצמן תמצאו אביזרים שונים טבעיים שאני אוספת בעצמי ממקומות שונים ברחבי הארץ ומנקה ומכינה אותם לשימוש חוזר אלו הם אוצרות הטבע שלנו שהילדים מאוד אוהבים להשתמש בהם ליצירה ועבודה על מוטוריקה עינה עם הבצק.

כמו כן מצורפים לערכה גם אביזרים מפלסטיק איכותי לא מזיק ורב שימושי כמו מגוון החיות בערכות חיות היער, ערכת הבונים, ערכות מינאטורות של חיות.

אני מודעת לכך שאני עדיין לא יכולה לייצר את המוצר שלי עם לגמריי 0 פסולת וגם מעריכה כל פיסת נייר וקרטון שבהם אני משתמשת ולכן עשיתי החלטה לתרום סכום של כסף לארגוני שמירה על הסביבה שנוטעים עצים ברחבי העולם – כל 100 ערכות שאני מוכרת אני תורמת לאחד מארגונים אלה עבור נטיעת עצים ושימור על יערות בעולם.

חותמות העץ

את חותמת העץ אני מייצרת משני סוגי עצים , סוג הראשון הוא עץ מלא , ענפי עץ מלא אבל לא כאלו שנחתכו במיוחד מהעצים כדי להיות חותמות עץ – ממש לא. אלא יותר ענפים שנפלו מעצים או גזם. והסוג שני הוא עץ אלון שאני קונה, בעיקר עבור ערכות שבהן יש כמות גדולה מאוד של חותמות.

על שני סוגי החותמות אני עובדת. כמובן בשיתוף פעולה של צוות אנשי העץ איתם אני עובדת 🙂 נגרים, גננים, מעצבים , החותמות עוברות קודם כל חיתוך לפרוסות, שיוף, הדבקה בדבק ידידותי וצביעה בלקה ידידותית לסביבה המיועדת לצביעת צעצועי עץ לילדים.

חותמות העץ הן הבייבי שלי , עבודת היד עליה אני לא מוותרת ומלבד הקושי של להכין אותן אחת אחת בהמון תשומת לב אני מפיקה מהעיבוד שלהן המון ערך והנאה.

אקולוגיה היא ערך? אז איך נעביר אותו הלאה

בשיטה המונטסורית עוד בתחילת המאה העשרים מדברים על טבעיות ושימוש במשחקים בציוד ובעזרים ללמידה המיוצרים מחומרים טבעיים כמו עץ וחומרים אחרים. אכן יש לכך חשיבות רבה, למה דווקא עץ וחומרים טבעיים? שיטת מונטסורי שמה דגש רב על המחשה פיזית חושית לילדים, עץ מספק לכך מענה מצוין – חותמות העץ שלנו, אצטרובלים, ענפים, בלוטים ושאר מרכיבים טבעיים שנכנסים לערכות ידידותיים לסביבה ו- "מחברים את הילד לטבע".

לשמור על העולם שלנו – סביבה ירוקה

ההחלטה לשמור על הסביבה ירוקה ועיסוק בחומרים טבעיים הוא אמונה ודרך חיים שלי אותה אני מבקשת להנחיל לדור הבא, בערכות היצירה שלנו אנו מקפידים להשתמש בחומרים טבעיים, ממוחזרים, ללא כל חומרי שימור מזהמים או כימיים בבצק הטבעי. אקולוגיה ושמירה על עולמנו הנפלא היו עבורי דרך עסקית שפעמים הייתה הרבה יותר מסובכת ויקרה – אך משתלמת מבחינה ערכית.

למידה חווייתית –   Dough story

כדרך חיים ובמרכז השיטה המנחה אותי בגידול ילדי, הילדים שלי נמצאים במרכז. תפקידנו כהורים מתמקד בלגדל את ילדינו כך שהם בעצמם יעצבו את עתידם בחברה. השיטה אותה אימצנו Dough story – משחקי בצק, דוגלת בלמידה חווייתית של הילד תוך עשיית הדברים כמעט לבד. אנו מאמינים כי כל ילד ביסודו הוא סקרן ובעיקר ילדים לומדים תוך כדי התנסויות בצורה אוטודידקטית.

חברים – שמרו על קשר

הירשמו לקבל את המבצעים וההטבות שלנו.

תרגישו חופשי לפנות ישירות אלי במייל: info@dough-story.co.il או בוואטסאפ 0503633797. אני מזמינה אותכם לסייר באתר ולהתרשם מהמגוון הרחב והמתחדש של ערכות היצירה, הבצק וחותמות העץ. בואו ועקבו אחרינו באינסטגרם ובפייסבוק לקבלת רעיונות ליצירה עם ערכות הבצק שרכשתם והירשמו לקבלת מבצעים והטבות כאן.

המוצר נוסף לסל הקניות

איזה כיף שבאתם!

קבלו 10% הנחה על הרכישה הראשונה

התחברו אל המועדון