משלוח חינם לנקודת איסוף בהזמנה מעל 299 שח

המוצרים שלי

Dough story – מה תמצאו בערכות היצירה והמשחק שלנו

Dough story – מה תמצאו בערכות היצירה והמשחק שלנו
ערכות היצירה שלנו מכילות כל טוב של חומרים במרקמים שונים. חומרים המותאמים לגיל הרך בין 2-6. זאת ועוד. אני סתיו שוג׳נובסקי מבקשת לאחל לכל אחת ואחד מכם שבחר לבצע פעילות מעצימה עם ילדיכם ברכות ותמיכה. מאחלת לכם רגעים של אושר והתפתחות באמצעות מגע הבצק הטבעי, הרך והנעים שלנו. מבקשת וממליצה כי ותמשיכו לחוות ולחקור חומרים חדשים עם ילדיכם. חשוב כי תבינו שערכות היצירה והמשחק של Dough story מספקות תחושות מגע להן זקוקים הילדים והן מקור מהנה להתמודדות עם תחושות מגע אליהן רגישים חלק מהילדים. חשוב, לא להכריח ילדים הרגישים לתחושה, אלא, לאפשר להם, חשיפה הדרגתית על פי רצונם בלבד.

מה בתוך ערכות היצירה והמשחק שלנו – Dough story

ערכות היצירה שלנו מכילות סוגים מגוונים של חומרים במרקמים שונים. חומרים הקרובים לעולמם של ילדים בגילאים 1.6 עד 7 ויותר. אנו עושים כל מאמץ להיות יצירתיים ולהביא לכם מגוון כמעט בלתי נדלה של חומרים ורעיונות לפעילות חקר ולמידה עצמאית של הילדים שלכם, במינימום מעורבות הורית.

מה תגלו בערכות היצירה והמשחק שלנו

 • מרקמים קשים, יבשים, מחוספסים: בערכות שלנו תמצאו מגוון מוצרים מן הטבע אותם ליקטנו ואספנו במו ידינו, דאגנו להנגיש אותם לילדים שהולכים לשחק בהם מבחינת צורתם, שיוף שלהם, ובדיקות שהם בטוחים לשימוש. מתחת לגיל 3 יש צורך בהשגחה!
 • מוצרים מן הטבע כמו: אצטרובלים, בלוטים, מקלות וענפים, מערוכים עם טקסטורה גלית, מחוספסת, קוצנית או חלקה, פיסות של עצי חורשות שנפלו ועשינו בהם שימוש חוזר לחותמות העץ שלנו, חיות יער בונים פרפרים וכל החיות בערכות, פרחים יבשים שאנחנו מייבשים וגם פרחים מבד.
 • ערכות מספרים ואותיות: בערכת המספרים המונטסורית למשל אפשר לעשות עם הילדים תרגיל זיהוי הספרות או בגיל המתאים יותר זיהוי גם של אותיות על גבי הבצק בעיניים עצומות: אנו מבקשים כי תכנסו ללינק כאן להתרשם מסרטון? או כאן סתיו תכניסי תמונה של הערכות המדוברות. היה והתרשמתם – כנסו לחנות ובצעו רכישה און ליין.

הסברים והוראות הפעלה לערכת האותיות והמספרים:

 • קודם הילד חותם על הבצק מתחילים מספרות 1-3 או בגיל יותר מבוגר באותיות, אחרי החתימה בבצק רצוי מאוד שהילד ירגיש עם האצבע את המספר וצורתו על הבצק (זוכרים שהם משתמשים בחושים ללמידה?) אז ככה בדיוק הוא ישחזר תוך כדי שהוא אומר את שם הסיפרה ומרגיש אותה בו זמנית.
 • לאחר מכן נשים לילד כיסוי עיניים ונזיז לו את האצבע למקום בוא הוא חתם ונעזור לו להזיז לפי הספרה, אז הוא יצטרך להפעיל חושים אחרים ואת הזיכרון שלו על מנת להרגיש באיזה מספר מדובר. בשיטה זאת המתבססת על הגישה המונטסורי הילד ילמד על מספרים או אותיות בדרך חווייתית והלמידה תיטמע בזיכרונו. שיטה זאת המתבססת על הגישה המונטסורית בה הילד ילמד על מספרים או אותיות בדרך חווייתית והלמידה תיטמע בזיכרונו

במגוון המוצרים מן הטבע אפשר להשתמש כהטבעה על הבצק של  :Dough story

 • הטבעת צורות וטקסטורות שונות על הבצק, כמו גלגול של האצטרובל בבצק יוצר תבנית מדהימה על הבצק.
 • המערוכים עם הטקסטורה יוצרים גם כן מרקמים שונים כאשר מגלגלים אותם על הבצק.
 • ניתן ללמד את הילד את המושג מחוספס / טקסטורה / חלק אל מול הבצק.

תנו לעצמכם הזדמנות לחוות למידה וזמן איכות הורים – ילדים אחרת מהמקובל. פרטים ומידע נוסף על האקססוריז ועל ערכות הטבע תמצאו כאן

 • חותמות העץ במגוון רחב של נושאים ותחומים: שלנו מטביעות צורות שונות מעולמות שילדים אוהבים על הבצק, אפשר גם ללמוד איתם וגם לפתח משחק דמיון על בסיס הצורות. המטרה שהילדים ירגישו את המרקם לפני ההטבעה על הבצק ואחרי כך הם למדים סיבה ותוצאה ומרגישים עם הידיים את השינוי המוחשי. חשוב כי תדעו שבאמצעות מגוון המוצרים מן הטבע המצורפים בערכות השונות יש ומומלץ לאפשר לילדים להשתמש בהם כהטבעה על הבצק.
 • חותמות העץ שלנו מטביעות צורות שונות מעולמות שילדים אוהבים על הבצק. אפשר ונכון גם ללמוד איתם וגם לפתח משחק דמיון על בסיס הצורות. המטרה שהילדים ירגישו את המרקם לפני ההטבעה על הבצק ואחרי כך הם למדים סיבה ותוצאה ומרגישים עם הידיים את השינוי המוחשי.


היתרונות הגדולים של המשחק והיצירה בבצק

המרקמים הרכים והנמרחים בערכות שלנו באות לידי ביטוי מנוסחת הבצק הטבעי האידיאלי שלנו. אצלנו ב- Dough story – הבצק העשוי כולו מחומרים טבעיים, רך להפליא בעל ריח טוב וטבעי גם טבעוני לכל מי ששואל אותי מידי פעם. הוא מספק את הצורך של הילדים למעוך, לחתוך, לכתוש, למרוח, להירגע ועוד יתרונות רבים לו.


התועלות והערכים של המשחק בבצק לילדים

 • המגע עם הבצק מאפשר סובלימציה – עידון יצרים ודחפים ,פורקן של כעסים, מגע עם 'לכלוך' , מגע 'עמוק' אצל ילדים שיש להם קושי בוויסות חושי, שעשוי לבוא לידי ביטוי בגילוי אלימות ותוקפנות, או מגע חזק שלא לצורך. ילדים בעלי טמפרמנט גבוה, ולא רק, מוצאים מקום של רוגע ושלווה במשחק בבצק. זה יכול למשל להפחית גילויי אלימות ותוקפנות בגן.
 • סביב גיל שנתיים, ילדים מביעים עניין רב בהפרשות גופם. המשחק בבצק מאפשר מגע לגיטימי עבור הילד עם מרקם שמזכיר לו את צרכיו ולהפחית לחץ וחרדה בזמן גמילה מחיתולים.
 • המשחק בבצק פותח בפני הילד עולם שלם של דמיון ומעשיר את השפה שלו בד בבד, הילד לומד להכיר מושגים כמו: קשה/רך, דביק, ארוך/קצר, צבעים וצורות. המשחק יתרום להתפתחות הקוגניטיבית של הילד והעשרת השפה שלו .
 • הלישה מפתחת את חגורת הכתפיים ושרירי כף היד, יצירת צורות והחיתוך של הבצק עם סכיני העץ שלנו משפר את תיאום הקשר עין-יד. יצירת צורות קטנות, עיגולים עם הקורצים או עם הידיים מפתחת את המוטוריקה העדינה. מתברר כי האחיזה בחלקים הקטנים שנחתכו באמצעות האגודל והאצבע עשויה אף לשפר בעתיד אחיזת כלי כתיבה.

האקססוריז הייעודיים בערכות היצירה שלנו כוללים את כל העזרים המוטוריים לעבודתם של הילדים עם הבצק. ניתן לרכוש אותם כחבילת עזרים או בתוך מגוון הערכות שלנו.

למידה חווייתית – כדרך חיים

כדרך חיים ובמרכז השיטה המנחה אותי בגידול ילדי, הילדים שלי נמצאים במרכז. הדבר נכון גם על פי על פי תורת מריה מונטסורי. מונטסורי מציינת במחקריה כי תפקידנו כהורים מתמקד לטפח אותם כך שהם בעצמם יעצבו את עתידם בחברה. השיטה אותה אימצנו Dough story – משחקי בצק, דוגלת בלמידה חווייתית של הילד תוך עשיית הדברים כמעט לבד. אנו מאמינים כי ביסודו כל ילד הוא סקרן מטבעו ובעיקר ילדים לומדים תוך כדי התנסויות בצורה אוטודידקטית.

התנסויות וחקר כתהליך למידה בגיל הרך

לסיכום, אני מאמינה כי מונטסורי צדקה כשטענה כי מבנה המוח של הילדים שלנו מאפשרים להם לקלוט רשמים מהסביבה באופן בלתי מודע, וכך הוא מלמד את עצמו. זאת ועוד, מונטסורי טוענת שהילדים תמיד יבחרו פעילות שעונה על צורך פנימי שלהם. בחירתם תגרום לשמוח ולהתלהב מהלמידה. אהבת ההתנסויות והלמידה הזו היא הבסיס של שיטת מונטסורי, שאותה אימצו בחום בכל ערכות העשייה שלנו.

מה היה בפוסט זה

המוצר נוסף לסל הקניות

איזה כיף שבאתם!

קבלו 10% הנחה על הרכישה הראשונה

התחברו אל המועדון